Suriyedeki iç savaş sebebi ile en fazla zarar gören ve zulme uğrayan kardeşlerimiz Doğu Guta da. Bir ekmeğe dahi muhtaç hale gelen kardeşlerimizin hali perhişan. Büyük küçük herkes Zalim Esed'in zulmü ile karşı karşıya olan kardeşlerimiz diğer taraf da açlıkla mücadele ediyor. Abluka altına alınmış olan Doğu Guta da dışarıdan gelecek yardımlara izin vermeyen zalim esed kardeşlerimizi kaderleri ile başbaşa bırakıyor. Siz de bu kardeşlerimize Yardım Eli uzatın.

Detaylı Bilgi

Hayat Eli Derneği. olarak Ağrı/Diyadin Karapazar İ.Ö.O. talebelerine sahip çıktık. Talebelerimizin ihtiyacı olan kıyafet,ayakkabı ve kırtasiye yardımları konusunda yardımda bulunduk. Her nerede bir ihtiyaç sahibi varsa Hayat Eli orada. Bu kez Hayat Eli Ağrı ili Diyadin ilçesi Karapazar İ.Ö.O talebelerine umut olmak için yola çıktı. Talebelerin ihtiyacı olan malzemeler Kargo ile gönderildi. Yardımlarımız diğer il ve ilçelerde bulunan talebe ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor. Sizde yardımda bulunabilir, onlara destek olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Suriyede yaşanan savaştan zarar gören sivil vatandaşların Türkiye il sınırına olan son göç dalgasında Ülkemiz Hatay Suriye sınırına yakın bölgelerde bulunan kamp yakınlarına göç eden kardeşlerimizin acilen battaniye, çadır, kıyafet ve yiyeceğe ihtiyaçları var. Çoğunluğunu Türkmenlerin oluşturduğu kampta Türkmen kardeşlerimiz bizlerden yardım bekliyor. 2500 Battaniye, 1500 Sünger Yatak, Kıyafet ve Yiyecek ihtiyaçları bulunan kardeşlerimiz sizlerden gelecek yardımlara muhtaçlar.. Türkmen kardeşlerimiz derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor. Buldukları naylon, eski kumaş ve eski battaniyeleri birleştirerek çadır kurmaya çalışan, aslın da çadır bile denmeyecek olan bu barınaklarda çoluk çocuk yaşam mücadelesi veriyorlar.

Detaylı Bilgi

Dünyada fakirliğin ençok olduğu Ülke Afganistan da Yetimlere Hayat Eli uzandı. Yetimlere Kumanya dağıtımı yapıldı. Bağışçılarımızdan aldığımız destekler ile Afganistamlı Yetimlere umut olduk. Yoksulluğun beraberinde getirmiş olduğu bir çok problemle mücadele eden Afganistanlı Yetimlere Hayat Eli uzattık. Afganistan yardımlarımız devam etmekte olup, bağışçılarımızın desteğini bekleyen yüzlerce yetime umut olmaya devam ediyoruz.

Detaylı Bilgi

Hayat Eli Derneği olarak 25 Aralık 2017 de yetim giyindirme programı düzenledik. Düzenlediğimiz programda yetimlerimiz kendileri için uygun olan kıyafetleri seçti. Hayalini kurdukları kıyafetleri almanın sevinci ile zaman zaman heyecanlandılar. Zaman zaman da burukluk ve sevinç bir arada. 

Diyoruz ki !  bir başkadır çocukları sevindirmek, bir başkadır çocukların heyacanı. Evet bir başkadır gerçekten çocukca sevine bilmek. İşte bu gün yetim kardeşlerimiz sevindiler, mutlu oldular. "Hatırlanmak güzel şeymiş" dediler.

Evet. Hatırlanmak güzeldir. Biz yetişkinler bile hatırlandığımızda mutlu oluyoruz.

Hatırlanmak ve hep hatırlayabilmek dileği ile.... Hayrınız çok, kazancınız bereketli olsun. Sağlıcakla kalın.

Detaylı Bilgi

Gazze Şifa Hastanesinde yatmakta olan hastalara 10 gündür yemek verilemiyor. Hastane bütçesi olmadığından dolayı yemek hizmeti veremez duruma gelmiştir. Hastane dışarıdan gelen destek ve yardımlar ile hizmet vermektedir. Hastanenin tekrar hastalarına yemek hizmeti verebilmesi için yardım ve desteklerinize ihtiyaç duymaktadır. Şu anda yatan hastalar yakınlarının hastaneye getirdiği yemekleri yemektedir. Yakını olmayanlar ise zor durumda kalmaktadır.

Detaylı Bilgi

ARAKAN İÇİN BATTANİYE HAYAT ELİNDEN

Hayat Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak Arakanlı müslüman kardeşlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Arakanda yaşanan zulümden kaçarak Bangladeş'e sığınan ve kamplarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Arakanlı kardeşlerimize hayat eli uzatmaya devam ediyoruz. Arakanlı kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Binlerce kardeşimize gıda yardımında bulunduk. Gelen kış ve soğuk hava nedeni ile kardeşlerimizi ısıtmak, onları sizin merhametinizle kuşatmak için binlerce kardeşimize battaniye ulaştırdık. Toplu olarak dağıtımlar yaptık. Ayrıca toplu dağıtımlara gelemeyen kardeşlerimizin çadırlarını tek tek dolaştık. Kendilerine battaniye ve türkiyeden selamlar götürdük.

Detaylı Bilgi

Hayat Eli Derneği olarak, ülkelerindeki zulumden kaçıp Bangladeş'e sığınan Müslüman kardeşlerimize Can Oluyoruz. Türkiyedeki hayırsever kardeşlerimizin emanetlerini Arakanlı kardeşlerimize ulaştırmaya devam ediyoruz.

Müslümanlar üzerine oynanmakta olan bu oyunları biz bozabiliriz. Bir olarak, beraber olarak. Muhtaç olana el uzatmakla, düşmüşün elinden tutmakla, yetimi sahiplenmekle biz bu planları bozabiliriz. Hamd olsun milletimizin duyarlılığı ve hayırseverliği sayesinde Arakanlı kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Daha çok yardıma ihtiyaç var. Daha çok kardeşimize el uzatmaya ihtiyaç var. Bu vesile ile sizlerden daha çok yardım istiyoruz. Kardeşlerimiz adına, yetimler adına, mazlumlar adına. Siz de araka'a Can Olun.

Detaylı Bilgi

Hayat Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak, bağışçılarımızdan aldığımız Kurban vekaletleri ile Kurbanlarımızı kestik. İhtiyaç sahibi yoksul müslüman halka dağıttık. Kimi zaman bir meydan da yoksullarla buluştuk, onlara kurban etlerini teslim ettik, kimi zaman da kapı kapı gezdik yoksulun evine kadar götürüp Kurban etlerini teslim ettik. Bir de Kur'an kurslarını ziyaretettik. Oradaki talebelerin istifade etmeleri için Kurban etlerinden talebeler için bıraktık. Herkesin sizlerin Kurban etlerinden faydalanması için büyük gayret sarfettik. Allah(c.c) kabul etsin.

Detaylı Bilgi

Hayat Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2017 Kurban organizasyonu kapsamında Burkina Faso da Vekalet kurbanlarının kesimini tamamladı. Kesilen Vekalet kurbanları Yoksul müslüman halka et olarak dağıtıldı.

Hayat Eli Derneği, Kurban sahibi bağışçılarının vekaletleri ile 2017 yılı kurban kesimini tamamlamıştır. Bağışçıları için Kurban edilen kurbanlıkların etleri ile yoksul olan müslüman yöre halkınna bayram sevinci ve mutluluğu yaşatılmıştır. Türkiyeden kardeşlerinin vekalet kurbanları ile bayram sevinci yaşayan halk, Kurban sahibi kardeşlerine teşekkür ederek hayır duada bulundular. Allah(c.c) kurbanlarınızı kabul etsin.

Detaylı Bilgi

Hayat Eli Derneği 2017 kurban organizasyonu için Burkina Faso da. Kurban için son hazırlıklarını yapan ekibimiz, bağışçılarımızdan aldıkları vekaletler ile kurban kesimi için tüm hazırlıklarını tamamladı. Kurbanlıklar kontrol edildi, muayenesi yapıldı. Kurbanlık olarak ayrıldı. Allah yar ve yardımcıları olsun. Kurban sahibi kardeşlerimizin kurbanlarını Allah kabul buyursun.

Detaylı Bilgi

Hayat Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2017 Yılı Kurban ekibimiz Afrika'nın Kamerun ülkesine ulaştı. Kurban kesimlerinin yapılacağı Garouna şehrine ulaşan ekibimiz, derneğimiz partneri hanım efendi ile birlikte garouna valisini Jean Edi'i Abede'yi ziyaret etti. Heyetimizi kabul eden vali, ülkelerinde ve özellikle şehirlerinde kurban organizasyonu yapacak olmamızdan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kamerun'a kurban vekaletlerini gönderen Türk kardeşlerine teşekkür etti. Vali, kendilerinin sadece kurban vesilesi ile değil, diğer her türlü ihtiyaçların karşılanması hususunda da yardım talep etti. Özellikle şehirlerinde bulunan medreselerin tamir ve tadilatı, talebelerin ihtiyaçları ve yoksul olan halkının ihtiyaçlarının karşılanması hususunda yardıma ihtiyaçları olduğınu ifade etti. Türk kardeşlerimize minnettarız. "Allah kurbanlarını kabul buyursun inşallah" dedi.

Detaylı Bilgi

2017 Kurban organizasyonu için Kamerun'a giden ekibimiz Medrese ziyaretlerinde bulundu.

Hayat Eli Derneği 2017 Kurban organizasyonu Afrika Kamerun ekip başı E.Eren önderliğinde medrese ziyaretlerinde bulundular. Medresede öğrencilere ders veren E.Eren talebelerin sıkıntı ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

Ayrıca medresede hazır bulunan talebelere, hangi vazife için orada bulunduklarını, nereden geldiklerini, Türkiye'de yaşayan müslüman kardeşlerinden selamlar getirdiklerini ifade etti. Ekibimizin orada bulunma sebebi olan KURBAN'ın anlam ve önemi hakkında bilgi verdi.

Detaylı Bilgi

Hayat Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2017 yılı kurban organizasyonuna tüm ekipleri ile hazır. Ekiplerimiz Kurban vekaletlerini veren bağışçılarımızın vekaletleri ile yüklendikleri kutlu vazifeyi icra etmek üzere yola çıkmaya başladırlar. Hayat Eli Derneği olarak Kurban bayramı vesilesi ile Afrikada bulunan müslüman kardeşlerimiz ile buluşmak, Türkiyedeki müslüman kardeşlerinin vekalet kurbanları ile onlara mutlu bir bayram sevinci yaşatmak üzere yollara düştük.

Arkadaşlarımıza üstlenmiş oldukları bu kutlu vazifede başarılar dileriz. Rabbim yar ve yardımcıları olsun.

Detaylı Bilgi

Hesap Numaralarımız

Aşağıdaki Banka Şubelerinden Türkiye'nin Her Yerinden Masrafsız Bağış Yapabilirsiniz.

T.C. ZİRAAT BANKASI HESAP BİLGİLERİ
TL: TR89 0001 0013 9569 7369 5050 01
EUR: TR 3500 0100 1395 6973 6950 5003
USD: TR 6200 0100 1395 6973 6950 5002
SWIFT KODU : TCZBTR2AXXX
CHIPS KODU : 409993
KUVEYT TÜRK İBAN NUMARASI
TL: TR24 0020 5000 0912 4350 8000 01
ALBARAKA TÜRK İBAN NUMARASI
TL: TR89 0020 3000 0259 1555 0000 01
TÜRKİYE FİNANS İBAN NUMARASI
TL: TR94 0020 6000 8202 5932 1200 01
İşlem Ücreti Alınan Hesaplar

VAKIFBANK İBAN NUMARASI
TL: TR26 0001 5001 5800 7306 4730 64
PTT POSTA ÇEKİ HESABI
130 60 524

Yetimleri Giyindiriyoruz

Bir Yetime de siz destek olun

Hayat Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak zorlu kış aylarında yoksulluk ve yokluk çeken yetimlerimize destek oluyoruz. Yurt içinde yaşayan yetim kardeşlerimizi giyindirme programları düzenliyoruz. Sizler de destek olabilir, bir yetimi de siz giyindire bilirsizniz. Ya da dilediğiniz kadar destek olabilirsiniz.

Desteğinizi bekliyoruz.

  • Yetimlere İkram Hayat Elinden

    İkram

    ANKARA/ÇANKAYA BALGAT MAHALLESİ ESNAFI YOKSULU, YETİMİ MUHTACI UNUTMADI. ESNAFLAR GÜN SONUNDA KALAN YEMEKLERİNİ YOKSUL, YETİM VE MUHTAÇ AİLELER İLE PAYLAŞTI. HAYATA TUTUNMAYA ÇALIÇAN YOKSULA, YETİME MUHTACA HAYAT ELİ UZATTI.
  • Arakan`a Hayat Eli

    Hayat Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Arakan’a Can oldu. Türkiyedeki hayırseverlerin yardımlarını Arakanlı Müslüman kardeşlerine ulaştıran Hayat Eli Derneği Genel Başkanı İsmail DOĞRUL, Myammar da sadece Müslüman olduklarından dolayı zulme uğrayan, katledilen, ülkesini terke etmek zorunda bırakılan Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek “önce bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Kış Geldi. Yetim Ne Yapsın. Elde yok, avuçta yok.

Yetimlerimizi unutmadık. Hayat Eli yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak, bağışçılarımızdan aldığımız desteklerle onları kucakladık. Montu olmayana mont, botu olmayana bot, kazak ihtiyacı olana kazak, patalon...

Detaylı Bilgi

Gazzeli Yetimlere Hayat Eli uzandı

Hayat Eli Derneği olarak,  Gazze'de yoksulluk çeken yardıma muhtaç olan 200 Yetim'e sahip çıktık. Her ay düzenli olarak bağışçılarımızın üstlendiği Yetmlerimize yetim...

Detaylı Bilgi